
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 22 |
Stock: 826
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31978
Ext.Price$0.31978
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31978 | $0.31978 |
| 10 | $0.24730 | $2.47300 |
| 50 | $0.21152 | $10.57600 |
| 100 | $0.18091 | $18.09100 |
| 500 | $0.16374 | $81.87000 |
| 1000 | $0.15365 | $153.65000 |
